Organizacja Wojska

"Do broni, do broni żołnierze za swój lud"
Awatar użytkownika
Geórgios Palaiológos
Sebastos
Posty: 91
Rejestracja: 08 paź 2023, 14:55
Lokalizacja: Teby

Re: Organizacja Wojska

Post autor: Geórgios Palaiológos »

Maurycy Oranje pisze: 20 lut 2024, 19:37 Jeszcze jedno. Umknęło mi co stało się z krzyżackim wojskiem które obsadzało Maltę i Antiochię. @Hugo de Payns
Samej jazdy było kilkanaście chorągwi
Może to jest to "-8 chorągwi (bandonów ciężkiej jazdy) po 200 ludzi razem 1600 ludzi" ?
A jeśli nie to trzeba poszukać na starym forum. Może jest to gdzieś spisane w którymś wątku. Lub też chorągwie te zostały rozwiązane... :|
/-/ Geórgios Palaiológos
Strategos Temu Hellady
Obrazek
Awatar użytkownika
Maurycy Oranje
Sebastos
Posty: 125
Rejestracja: 16 paź 2023, 23:11
Lokalizacja: Jerozolima

Re: Organizacja Wojska

Post autor: Maurycy Oranje »

To są chorągwie templariuszy
Obrazek

Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
z łaski Boga król Jerozolimy,
książę Antiochii i Zajordania,
hrabia Edessy i Trypolisu
Obrazek
Awatar użytkownika
Geórgios Palaiológos
Sebastos
Posty: 91
Rejestracja: 08 paź 2023, 14:55
Lokalizacja: Teby

Re: Organizacja Wojska

Post autor: Geórgios Palaiológos »

Maurycy Oranje pisze: 21 lut 2024, 15:34 To są chorągwie templariuszy
Rozumiem. Ale w takim razie ja nie widziałem tam w dziale templariuszy żadnego innego posta dotyczącego chorągwi krzyżackiej. Nie ma o tym mowy ani w wątku o połączeniu zakonów, ani w wątku spisu wojsk zakonnych, ani w dziale templariuszy, ani też w dziale wielkiego mistrza... :|
/-/ Geórgios Palaiológos
Strategos Temu Hellady
Obrazek
Awatar użytkownika
Maurycy Oranje
Sebastos
Posty: 125
Rejestracja: 16 paź 2023, 23:11
Lokalizacja: Jerozolima

Re: Organizacja Wojska

Post autor: Maurycy Oranje »

Mam nadzieję że nie okaże się że to oni poprzebierali się za Turków i teraz zbójnikują na wschodzie. :lol:
Obrazek

Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
z łaski Boga król Jerozolimy,
książę Antiochii i Zajordania,
hrabia Edessy i Trypolisu
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 407
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: Organizacja Wojska

Post autor: Aleksy I Komnen »

Maurycy Oranje pisze: 22 lut 2024, 13:40 Mam nadzieję że nie okaże się że to oni poprzebierali się za Turków i teraz zbójnikują na wschodzie. :lol:
Oby nie... :lol:

Może i @Geórgios Palaiológos nie udało się tego znaleść, ale za to przed czujnym cesarz nic nie umknie. Wojska Krzyżaków przed połączeniem wyglądały tak:
Wojska Zakonu
Chorągiew Wielkiego Mistrza -drungus- 400 ludzi
Wielka Chorągiew Zakonu -drungus- 400 ludzi
10 Chorągwi -bandonów- po 200 razem 2.000 ludzi
Garnizon Malty -4 bandony średniej piechoty +2 bandony lekkiej piechoty
Garnizon Antiochii -4 bandonów średniej piechoty +2 bandony lekkiej piechoty

Utrzymanie: 10 800 H
Proponuję te wojska zreorganizować. Zakon już nie istnieje, bo połączył się z Templariuszami. Czy to oznacza, że wojsko zostało rozwiązane, czy też zostało połączone? Zdaje mi się, że wojska z Malty się ewakuowały, zatem już ich tam nie ma i obecnie znajdują się na Cyprze, ewentualnie w ziemi świętej.
Proszę Wielkiego Mistrza @Hugo de Payns o wypowiedzenie się w kwestii tego wojska krzyżackiego. Co będzie z nim dalej. Rozwiązujecie? Zostawiacie?
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 407
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: Organizacja Wojska

Post autor: Aleksy I Komnen »

Posiadam mapę, która przedstawia system zamków i ufortyfikowanych miast w ziemi świętej podczas okresu krucjat. Może to być przydatne podczas nadawania ziem lennych dla Templariuszy, jak również w przypadku chęci lokacji nowych miast i zamków. @Maurycy Oranje @Hugo de Payns
system obrony Jerozolimy.png
system obrony Jerozolimy.png (378.92 KiB) Przejrzano 107 razy
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Hugo de Payns
Sebastos
Posty: 24
Rejestracja: 10 paź 2023, 9:06
Lokalizacja: Akka

Re: Organizacja Wojska

Post autor: Hugo de Payns »

Zakony dawno się połączyły.
Zgodnie z decyzją byłego Cesarza, wszystkie wyspy miały należeć do Zakonu rycerskiego, dlatego po różnych wyspach są silne garnizony, ale nie upieram się w tej sprawie.
Jeżeli Zakon nie ma obsasadzać wszystkich wysp, to proponuję, ze wszystkich oddziałów krzyżackich stworzyć dwie chorągwie jazdy i przerzucić je do Ziemi świetej.
Wielki Mistrz Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona

Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Autokratōr
Posty: 407
Rejestracja: 07 paź 2023, 18:57
Lokalizacja: Bizancjum

Re: Organizacja Wojska

Post autor: Aleksy I Komnen »

Hugo de Payns pisze: 23 lut 2024, 18:05 Zakony dawno się połączyły.
Zgodnie z decyzją byłego Cesarza, wszystkie wyspy miały należeć do Zakonu rycerskiego, dlatego po różnych wyspach są silne garnizony, ale nie upieram się w tej sprawie.
Jeżeli Zakon nie ma obsasadzać wszystkich wysp, to proponuję, ze wszystkich oddziałów krzyżackich stworzyć dwie chorągwie jazdy i przerzucić je do Ziemi świetej.
Tak było to prawda. Jednak zdaje mi się, że wraz z upadkiem administracji cesarskiej i tym samym ograniczeniem się jedynie do Outremer, Wielki Mistrz nakazał wycofanie się z różnych wysp. Więc obecnie chyba jedynie macie wojska na wyspie Cypr. Należy ona do Was i przy Was pozostanie. Wiem, że zakon na pewno posiada również jakieś majątki w ziemi świętej, ale nie wiem jakie dokładnie. To Wielki Mistrz musi ustalić z Królem Jerozolimy.
Może Szanowny skorzystać z mapki, którą podesłałem. tam macie zaznaczone kolorem czerwonym miasta i twierdze należące do templariuszy.
Jak może Wielki Mistrz zobaczyć na załączonym obrazku Templariusze posiadali sporo zamków na południowo wschodniej granicy Królestwa. Król Maurycy mógłby Wam nadać te zamki, do tego dodać np. ziemie w hrabstwie Edessy. Wtedy moglibyście Waszą armią poobsadzać te zamki i forty. :)
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Basileus kai Autokratōr Rhōmaíōn

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Hugo de Payns
Sebastos
Posty: 24
Rejestracja: 10 paź 2023, 9:06
Lokalizacja: Akka

Re: Organizacja Wojska

Post autor: Hugo de Payns »

Tak jak pisałem wcześniej nie upieram się w sprawie wysp.
Poprzedni Cesarz oddał nam wyspy, bo bylismy gwarantami, że nie powstaną na nich nowe państwa.
Jeżeli na jakichkolwiek wyspach są jakieś oddziały zakonne maja obowiązek wycofać się na Cypr lub do Akki
Wielki Mistrz Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Koszary wojsk państwowych”